Týden v Červeném kvítku od 8. 2. – 12. 2. 2021

Týden v Červeném kvítku od 8. 2. – 12. 2. 2021

S dětmi jsme si v tomto týdnu povídaly o vesmíru. Téma děti zajímalo. Nakoukli jsme do knížek a prohlédli si  „ vesmírné“ obrázky. Děti si samy z geometrických tvarů sestavily svoji raketu. Znají názvy planet v sluneční soustavě. Ukázali jsme si pohyb naší planety Země kolem osy a kolem Slunce. Děti si svoje Slunce samy vyrobily. Pomocí lehkých balónků jsme si vysvětlili pojem gravitace. 

Téma VESMÍR jsme využili také při pohybových činnostech. Obíhali jsme Slunce a děti musely rychle měnit směr podle pokynu. Zacvičili jsme si s overbally, posílili jsme dolní končetiny a několikrát v tomto týdnu jsme zařadili „ pozdrav slunci“. Děti si zahrály pohybovou hru

 „ Probouzení hvězdiček“. 

V pátek jsme si společně uvolňovaly zápěstí při grafomotorickém cvičení – kroužení planet. Děti si vybarvily vesmírný obrázek, vystříhly vesmírná tělesa a vše nalepily na společný plakát. Ten teď zdobí třídu Červený kvítek.

Venku si užily zimních radovánek. Chodili jsme společně s kamarády ze Žlutého kvítku lopatovat na kopec. Konec týdne byl ve znamení velmi nízkých teplot. Snad nám vydrží sníh i do příštího týdne a děti si ho ještě užijí.