Týden od 4.1. – 8.1. 2021 ve Žlutém kvítku

Tento týden jsme společně vzpomínali na Vánoce. 

Děti nakreslily obrázek s dárky, které jim udělaly největší radost. Cvičili jsme s papírovými koulemi, hráli jsme si na sníh. Děti házely, chytaly, střílely na koš. Naučili jsme se novou pohybovou hru  Na sněhuláka.

Ve středu jsme si povídali o Třech králích. Děti si poslechly příběh o Ježíškovi, kterému Tři králové donesli vzácné dary. Samy si pak na tři krále zahrály.

Koncem týdne si děti začaly užívat sníh, který alespoň trošku napadl. Naučili jsme se říkanku o sněhulákovi:

Jedna koule, druhá kole, třetí koule, klobouk, nos,

sněhuláček stojí bos.

Děti si sestavily svého sněhuláčka z částí. Nalepily mu hrnec a mrkev, dokreslily knoflíky a koště. Ti starší si sněhuláka sami vystřihli. Zazpívali jsme si u piana písničky se zimní tématikou. Učili jsme se písničku O Sněhurce:

Sněhurko, zpíve písničku,

poskoč si s námi trošičku.

Sněhový šátek Sněhurka má,

sněhový šátek někomu dá.