Týden 11. 1. – 15. 1. 2021 v Červeném kvítku

Během týdne jsme si s dětmi povídali o zimě, zimních aktivitách a činnostech, které se dají  dělat se sněhem. Děti samy doplňovaly obrázek. Rozvíjeli jsme společně slovní zásobu a podporovali samostatný projev. Děti si vyzdobily plastové kelímky. S kelímky jsme si užily legraci. Děti do nich chytaly papírové koule, zkoušely je nabírat a s kamarádem se trefovat do kelímku. Zahrály jsme si PH: „ Na molekuly“ a „ Na sněhuláka“. Papírové koule jsme využili k dechovým cvičením. Samostatně děti pracovaly při výrobě sněhuláka. Vystříhly mu podle šablonky tělo, prostříhly bříško a dozdobily si ho podle vlastní představivosti –  hrnec, nos, uhlíky, ruce, šála. V pátek šly děti na větší procházku do lesa za zvířátky ke krmelci. Užily si nejen sněhu a čerstvého vzduchu, ale měly štěstí na divoké koně, které potkaly.

Tento týden přál sněhovým radovánkám. Kopec na Indiánce jsme vytížili  jak se dalo.

Děti spokojeně „lopatovaly“.