Týden ve Žlutém kvítku 3.5 – 7.5

Tento týden jsme si povídali o rodině.

Vyjmenovávali a počítali jsme členy rodiny. Řekli jsme si, jak si vzájemně můžeme v rodině pomáhat. Ukázali jsme si v kalendáři, že 9. 5. slaví všechny maminky svátek. Děti povídali, jak se jmenuje jejich maminka, jaká je, jak vypadá, co má ráda… Celý týden jsme se učili básničku pro maminky a pracovali na výrobě dárečků. 

Cvičili jsme na překážkové dráze – plazení pod překážkou, chůze po „kamenech“ a masážním chodníčku, držení rovnováhy. Protáhli jsme si tělíčko s overballem, tančili jsme na naše oblíbené písně „Beruška“, „Sloník Toník“.

Před zrcátkem jsme procvičili pusinku a jazýček – motorika mluvidel. Zahráli jsme si na hudební nástroje – ozvučná dřívka, xylofon, drhlo, triangl, rytmické vajíčko, činelky, tamburína.

Na zahradě jsme si vytvořili druhý záhonek, do kterého si zasadíme jahody. Děti pomáhaly odnášet trávu do hnědé popelnice, hrabaly hlínu. V prvním záhonku už nám klíčí hrášek a máme zasetou mrkvičku.