Týden ve Žlutém kvítku 26. 4. – 30. 4.

V tomto týdnu děti provázelo téma Slet čarodějnic. Vyprávěli jsme si o čarodějnicích, jaké jsou, jak vypadají. Čarovali jsme z kouzelné hůlky. Vařili jsme kouzelný lektvar. Děti si zopakovaly geometrické tvary – kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník. Pomocí geometrických tvarů sestavily a nalepily domeček. Rozvíjeli jsme slovní zásobu, rytmizovali, děti vytleskávaly slova a určovaly počet hlásek.

Z čarodějnického rendlíku vytahovaly předměty a pomocí hmatu určovaly, co našly.

Přečetli jsme si pohádku o tom. Jak pejsek s kočičkou pekli dort. Uvolňovali jsme ramenní kloub, zápěstí pomocí pracovních listů. Cvičili jsme se sokolíkem Pepíkem. Trénovali jsme házení, chytání, hlavičkování s míčem. Naučili jsme se taneček: „Pampelišky“. Zahráli si pohybovou hru: „Uvíjíme věneček“. Zopakovali jsme názvy jarních kytiček a jejich barvu.

V pátek jsme šli do lesa. Děti si opekly na ohni rohlíky. Z těch, co zbyly, nakrmily ryby a kačenky.

Pampelišky

Pam, pam, pampelišky v žlutém klobouku,

prý si posedaly ráno na louku.

Nakláněly k sobě zlaté hlavinky,

jsou to malé děti velké maminky.