Týden ve Žlutém kvítku – 15. 2. – 19. 2. 2021

Týden ve Žlutém kvítku – 15. 2. – 19. 2. 2021

V tomto týdnu jsme se s dětmi těšili na KARNEVAL, který proběhl ve čtvrtek.

Celý týden jsme si povídali o karnevalových radovánkách. Třída byla pěkně vyzdobena lampionky, barevnými třásněmi a obrázky masek. Děti jsme podporovaly v samostatném mluvním projevu – popisovaly masky, jejich vlastnosti. Hodně jsme zpívali a rytmizovali. 

Pracovali jsme s obrázky pohádkových postav. Hledali jsme dvojice. Podle pokynů se děti orientovaly v prostoru a na ploše.

V průběhu týdne jsme se naučily novou písničku „ Hej muzikanti!“ Zacvičily si s barevnými kroužky (jezdily jako auta), překonávaly švédskou bednu a na lavičce procvičily svaly na rukách (přitahování). Naučili jsme se novou pohybovou hru: „Probouzení hvězdiček“.

Trénovali jsme správný úchop psacího náčiní. Děti vybarvovaly, stříhaly, lepily. Vyrobily si svoji masku. Karneval se povedl. Děti si společně zatancovaly s kamarády z Červeného kvítku. Fotky si brzy prohlédnete na webových stránkách. 

Hej muzikanti!

Zahrajte nám, hej muzikanti!

Právě se začal dětský bál.

Kdo je stranou, dá čtyři fanty,

Ať je to šašek nebo král.

Babka, princ a čert přímo z pekla,

V kole se točí zvesela.

Divá saň se trumpety lekla,

Ať žije naše kapela!