Provoz mateřské školy od 12. dubna 2021

Od pondělí 12. dubna opět obnovíme provoz mateřské školy. Do mateřských škol a tříd zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona nastoupí všechny děti.

ZÁSADY A OPATŘENÍ V MŠ:

• do školky můžou jen děti zdravé, bez příznaků jakékoli infekční nemoci (teplota, bolest hlavy, rýma, průjem, zvracení, bolest v krku….atd.)
  • ve školce děti roušku nemusí nosit, zaměstnanci ano

Doporučujeme, aby děti měly aspoň jednu čistou roušku v igelitovém sáčku ve skříňce pro případ výskytu nemoci Covid 19 (roušku ochrannou lékařskou NE látkovou)

• děti budou povinně 2x týdně (pondělí, čtvrtek) testované přímo v mateřské škole

Dětem mohou s testováním pomáhat zákonní zástupci nebo třetí osoba (s písemným souhlasem zákonného zástupce). Pokud dítě nebude otestované, nemůže být přijato

do MŠ. Testují se pouze zdravé bezpříznakové děti.

TESTUJEME od 6. 30  – 8. 30 hod. (později jen po předešlé domluvě s pí. učitelkami)

Testovat se nemusí: děti, které prodělaly onemocnění Covid 19 a neuplynula ochranná doba 90 dnů od prvního pozitivního výsledku. Je třeba doložit potvrzení, jinak se dítě účastní testování.

POSTUP PŘI TESTOVÁNÍ:

• testujeme 2x v týdnu (pondělí, čtvrtek)
  • testujeme v logopedně ČK (testovací místnost), až se zlepší počasí , budeme testovat venku (+15 stupňů)
  • testují zákonní zástupci (nebo jiná osoba s písemným souhlasem zákonného zástupce)
  • během testování na průběh dohlíží některý ze zaměstnanců MŠ (správnost testování, popisuje testy, měří čas, větrá, dezinfikuje místnost…)
  • v testovací místnosti jsou pouze 2 děti a jejich rodiče, venku se dodržují bezpečné rozestupy
  • zákonný zástupce + dítě čekají na výsledek testu venku (15 min.)
  • v případě negativního testu si zaměstnanec MŠ převezme dítě a jde ho převléknout, rodič už do MŠ nemusí
  • v případě pozitivního testu škola vystaví potvrzení o pozitivním výsledku testu, zákonný zástupce kontaktuje ošetřujícího lékaře dítěte – vystaví žádanku na konfirmační test (potvrzující test) – pokud i ten bude pozitivní, rodič kontaktuje MŠ a ta kontaktuje KHS (zasílá soupisku a seznam dětí, které byly s pozitivním dítětem ve školce v kontaktu 2 dny zpátky)
  • rodiče vstupují do MŠ s ochranou nosu a úst – FFP2, KN95
  • počítejte s časovou rezervou!
  • připravte své děti na testování – informační leták