Domácí práce 15. týden

Máme tady první testovací týden.

Povídání o dubnu.

Duben bývá nazýván také jako apríl. Hlavně proto, že si hned první den v měsíci můžeme ze sebe dělat legraci.

Pozorujeme, že v dubnu bývá proměnlivé, aprílové počasí. Chvilku krásně svítí sluníčko, chvilku prší. Občas se slunce rychle schová a vítr přifouká dešťový mrak.

Duben je nejhezčí venku na dvoře nebo na louce. Trávník rozsvítí petrklíče, pryskyřníky a pampelišky. Vylíhnou se hebounká kuřátka, káčátka a housátka. Všechna zvířátka ze dvora se přijdou se svými mláďátky, která vesele skotačí a hrají si, pochlubit.

24. dubna má svátek Jiří. Ten den vylézají ze země nejen hadi a štíři, ale všechen hmyz a žížaly. Také žáby, mloci, čolci a ještěrky se probouzejí ze zimní strnulosti a u ježků a jezevců končí zimní spánek.

Duben nám právě začal. Pozorujte přírodu, jak se mění zahrádky, louky, stromy,…

Všechno si pak ve školce spolu povíme.

Básnička: Duben

Duben má rád legraci,

stále mění počasí.

Chvíli svítí sluníčko,

hned zas prší maličko.

Dokonce i padá sníh,

tenhle duben má rád smích.

Dortík s lentilkami si děti mohou vykroužit a lentilky na něm vybarvit. U toho si zopakujte barvy.

Slepičku si opět vykrouží pro uvolnění ručky a vybarví správnou barvičkou. Co je ještě žluté?

Stejné obrázky si spočítejte, vybarvěte a pastelkou dejte do ohrádky. Čeho je nejvíc? Čeho je nejmíň?

Vyhledej v řadě dva stejné obrázky. Dej je do kroužku. Umíš pojmenovat obrázky na řádku jedním slovem?

Poznej a pojmenuj nesmysl na obrázku. Proč to tak nemůže být?